anglokredka@op.pl

Nawigacja: Home / Przedszkole / O nas

Anglojęzyczne  Niepubliczne "Kredka" powstało we wrześniu 2011r. w Kobylnicy  przy ul. Prof. Poznańskiego 1. Przedszkole Nasze funkcjonuje zgodnie z Nową Ustawą o Systemie Oświaty i Zarządzeniem MEN w sprawie prowadzenia placówek niepublicznych. Naszymi przedszkolakami są dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat.
Proces edukacji w Naszym Przedszkolu trwa przez cały dzień, a nie tylko w czasie tzw. zajęć planowanych i jest ciągiem pełnowartościowych sytuacji edukacyjnych.
Jesteśmy znaną, sprawdzoną i rzetelną placówką.
Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej wyrażającej się silną potrzebą intelektualnych wrażeń, dużym napięciem emocjonalnym i koniecznością działania jako narzędziem służącym poznaniu otaczającej rzeczywistości.
Zadaniem "KREDKI" jest organizowanie różnych sytuacji edukacyjnych sprzyjających nawiązaniu przez dziecko wielorakich kontaktów społecznych, wchodzeniu w różne osobowe interakcje, realizowaniu dążeń dziecka do wypowiadania siebie w twórczości plastycznej, muzycznej, ruchowej i werbalnej.

Placówka jest również przystosowana dla dzieci niepełnosprawnych, dla których prowadzona jest terapia pedagogiczna i psychologiczna, integracja sensoryczna i indywidualna logopedia.

• Cała kadra pedagogiczna posiada pełne kwalifikacje pedagogiczne wymagane przy pracy z
  dziećmi.
• Przedszkola mieści  się w wolno stojącym budynku, które posiada przestronne, słoneczne sale
  pozwalające na realizacje zadań dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych na najwyższym
  poziomie.
• Plac zabaw dzieci składa siĘ z wielu bezpiecznych i atestowanych zabawek renomowanej firmy
  “Little tikes“
• Każda grupa posiada swoją salę wyposażoną w wiele kolorowych zabawek i pomocy
  dydaktycznych.
• Grupy są jednolite wiekowo, liczą  12 dzieci, które przez cały dzień objęte są opieką ukochanych
  "cioć"
• Dzieci maja zagwarantowane cztery domowe posiłki [specjalne posiłki dla dzieci z alergią]
• Dzieci objęte są ubezpieczeniem NW przez cały rok szkolny.
• Przedszkole czynne jest przez cały rok kalendarzowy [pełne 12 miesięcy] w godz. 6.30-17.00
• Opieka psychologa, logopedy, pielęgniarki,
• Mnóstwo ciekawych zajęć, wycieczek, imprez okolicznościowych, spotkań z ciekawymi ludźmi.

Nasza Placówka jest przedszkolem, którego państwo szukacie. Nie zastąpimy w prawdzie Mamy ani Taty , ale zapewnimy państwa dzieciom najlepszą opiekę pedagogiczną , oraz zaspokoimy potrzeby indywidualne Waszych dzieci tak aby czuły się u nas domowo, radośnie i bezpiecznie.
Grafika: eeb.pl